Polska Opera Kameralna została stworzona przez Kazimierza Kowalskiego w 1997 roku, a jej celem jest prezentacja spektakli operowych w miastach, w których nie ma stałych teatrów muzycznych. W tej objazdowej działalności udział biorą wybitni polscy soliści, jak: Teresa May-Czyżowska, Wanda Polańska, Sylwia Maszewska, Małgorzata Kulińska, Dorota Wójcik, Agnieszka Makówka, Andrzej Niemierowicz, Andrzej Jurkiewicz, Krzysztof Marciniak, Wiesław Bednarek.
Dyrektorem muzycznym Polskiej Opery Kameralnej jest Kazimierz Wiencek – dyrygent Teatru Wielkiego w Łodzi, który od początku powstania Polskiej Opery Kameralnej zrealizował pod swoim kierownictwem muzycznym wszystkie premierowe spektakle: „Straszny Dwór”, „Halka”, „Hrabina”, „Flis”, „Krakowiacy i Górale”, „Traviata”, „Don Juan”, „Wesele Figara”, „Cossi fan Tutte”, „Cyrulik Sewilski”, „Don Pasquale”, „Baron Cygański”.
Soliści, chór, balet i orkiestra również towarzyszą przy realizacji popularnego Festiwalu Operowo-Operetkowego w Ciechocinku, którego twórcą, a także dyrektorem artystycznym jest znany śpiewak Kazimierz Kowalski, pełniący w latach 1994-1998 funkcję dyrektora naczelnego oraz artystycznego Teatru Wielkiego w Łodzi. Od 1997 r. prezentuje on wybitnych polskich autorów w swoich telewizyjnych programach, a od 2000 roku w I Programie Polskiego Radia propaguje muzykę operową, jak również operetkową.
Ewenementem był V Festiwal Operowo-Operetkowy w Ciechocinku, który jako jedyny w kraju tak imponująco uczcił przypadającą w 2002 r. 130. rocznicę śmierci Stanisława Moniuszki. Polska Opera Kameralna zaprezentowała wówczas trzy najcenniejsze dzieła – „Straszny Dwór”, „Halkę” i „Hrabinę”. Formacja jest entuzjastycznie przyjmowana przez publiczność.
Proponujemy występ pt. „W krainie uśmiechu”. W programie: przeboje operowe, operetkowe i musicalowe, brzmienia „Strasznego Dworu”, „Cyrulika sewilskiego”, „Carmen”, „Barona cygańskiego”, „Księżniczki czardasza”.
zadzwoń: 604 349 905; 728 801 721 lub napisz: biuro@agencjaluxart.com