Proponujemy interaktywny spektakl „Lucek i Pucek kontra Wielka Śmieciara”, czyli fabularyzowane zabawy i konkursy prowadzone przez bajkowe postaci. Przedstawienie rozpoczyna się w momencie, kiedy dwoje przyjaciół – Lucek i Pucek (chłopcy, dla których ekologia, segregacja śmieci, dbanie o środowisko, to sprawy zupełnie obce), niszcząc otoczenie i goniąc biednego kota, wpadają do śmietnika i lądują w przedziwnej krainie, gdzie króluje Wielka Śmieciara.
Czarownica razem ze swoimi „żołnierzami” Śmierdzielami chce zalać cały świat śmieciami, smrodem i smogiem. Śmieciara zamyka Pucka w wieży swojego ponurego zamku i każe mu uczyć się grania na butelkach hymnu Wielkiej Śmieciary, który zagra na uczcie triumfu Czarownicy i jej niecnych planów. Luckowi udaje się uciec do tajemniczego lasu, gdzie spotyka niebieskiego kota, który zamienia się w Panią Wielkiej Wody. Ta urocza wróżka pomaga Luckowi uwolnić przyjaciela i zapobiec wielkiej tragedii ziemskiej. Dzieje się to przez stworzenie z odpadków i śmieci armii Czyścioszków, której bardzo boi się drużyna Wielkiej Śmieciary.
Wszystko dobrze się kończy: Pucek zostaje uwolniony, Wielka Śmieciara przyjmuje funkcję segregatora śmieci, a dzieci uczą się, jak w codziennym życiu te śmieci segregować. Chłopcy wracają do domu i od tej pory starają się dbać o świat, który mają dookoła. W działania po bajce wpleciony jest cykl zabaw, rebusów, zagadek na temat segregacji śmieci, oszczędności wody i energii oraz innych zachowań proekologicznych. Dzieci będą mogły ubiegać się o tytuł „Przyjaciela Przyrody”. Wszystko będzie prowadzić Eko-wróżka. Przewidywane są wspólne tańce, pląsy, tworzenie lalek z butelek i innych „śmieci”. Przede wszystkim stawiany jest nacisk na wspólną zabawę dzieci, a czasem i rodziców. Dlatego preferowana jest duża ilość drobnych nagród (słodycze, drobiazgi reklamowe, szkolne itp.), tak, aby każdego symbolicznie nagrodzić za udział. Większość aktywności jest przewidziana na dowolną, także dużą ilość uczestników. Są to m.in. zabawy z tęczową płachtą (płachta animacyjna z „Klanzy”), działania plastyczne oraz ruchowe, zagadki itd.
zadzwoń: 604 349 905; 728 801 721 lub napisz: biuro@agencjaluxart.com