Karolina Lizer to utalentowana instrumentalistka, tłumaczka i pisarka tekstów piosenek, absolwentka oraz uczennica szkół muzycznych w klasie fortepianu, klawesynu, wokalistyki estradowej. Swe umiejętności doskonaliła na wielu warsztatach, współpracując też z grupą teatralną „Meandry”. Jest solistką kapeli Ludowego Zespołu Artystycznego „PROMNI” przy SGGW w Warszawie, a także programu „Muzyka zespołu ABBA orkiestrowo”.
8 września 2012 roku miała miejsce premiera jej albumu pt. „Lśniąca. Łąkowe historie…” z autorskimi kompozycjami. Powstały dwa teledyski, a utwory można było usłyszeć w wielu stacjach radiowych (nawet z cyklu „Płyta Tygodnia). Krążek otrzymał bardzo dobre recenzje, został uznany przez Marka Sierockiego jako jedno z trzech najlepszych wydawnictw miesiąca.
Artystka współpracuje z wysokiej klasy instrumentalistami, kompozytorami, wykonawcami, a nawet kabaretem. Wraz ze znakomitym pianistą Bogdanem Hołownią nagrała 10 piosenek z repertuaru Kabaretu Starszych Panów, a także 10 standardów jazzowych we własnym opracowaniu, z polskimi tekstami. Można je usłyszeć na koncertach.
W sierpniu 2021 r. Lizer wystawiła swój spektakl muzyczny „Meshuge” na festiwalu Warszawa Singera. To zbiór najpiękniejszych utworów żydowskich w polskich tłumaczeniach znakomitych poetów, ułożonych w historię wspomnień młodej dziewczyny.
Karolina z sukcesami brała udział w wielu ważnych wydarzeniach, wśród których wyróżnić należy finał „Debiutów” 56. KFPP w Opolu 2020, festiwal Warszawa Singera, czy koncert emitowany na żywo w Programie 1. Polskiego Radia. To także laureatka Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla Uczniów Szkół Artystycznych 2021. Oprócz tego zdobyła liczne, nawet prestiżowe nagrody. Uczestniczyła w przedsięwzięciu „Doda z Orkiestrą Zieliński Projekt”. Z formacją Sentido działała w inicjatywach jazzowych, z muzyką żydowską oraz piosenkami Mieczysława Fogga. Miała swój recital w Filharmonii Bałtyckiej. W wolnych chwilach gra na klawesynie dla Towarzystwa Stanisławowskiego.
W 2022 roku Karolina wraz z zespołem (składającym się głównie z instrumentalistów tworzących BUM BUM ORKeSTAR) podjęła wyzwanie wzięcia udziału w preselekcjach do Eurowizji 2022.
Główne projekty koncertowe proponowane przez artystkę:
– „Jak zatrzymać tę chwilę” (oparty na twórczości Kabaretu Starszych Panów),
– „Wznieśmy się do gwiazd” (standardy jazzowe w oryginalnych aranżacjach),
– „Lśniąca. Łąkowe historie…” (spokojny autorski projekt z poezją i jazzem),
– „Meshuge” (najpiękniejsze kompozycje muzyki żydowskiej).
zadzwoń: 604 349 905; 728 801 721 lub napisz: biuro@agencjaluxart.com