Gang Marcela to grupa muzyczna założona przez „szefa Gangu” – Marcela Trojana (wspólnie z Barbarą Pysz i Jerzym Różyckim) na przełomie 1979/1980 r. Zespół rozpoczynał działalność od tras koncertowych z Krzysztofem Krawczykiem w 1980 r., a następnie współpracował z Marylą Rodowicz (lata 1981-1983), zaś od 1982 r. pojawiał się na polskiej scenie muzycznej już we własnym repertuarze z utworami z pogranicza muzyki pop i country.
Gang Marcela kojarzy się przede wszystkim z okresem lat 80., kiedy to piosenki „Tyle złamanych serc”, „Zaświeciła moja gwiazda”, „Znajdziemy pośród trosk”, „Ojciec żył tak jak chciał”, „Kto jeśli nie ty”, „Mężczyzna i łzy” były stałymi gośćmi list przebojów, a także wielu telewizyjnych i radiowych programów oraz koncertów życzeń. Liczne koncerty, trasy krajowe i zagraniczne, a także udział w krajowych i zagranicznych festiwalach piosenki to ówczesna codzienność zespołu, czego uwieńczeniem był udział „Gangu” w roli reprezentanta Polski na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie w 1984 r. z piosenkami „Kto jeśli nie ty” oraz „Mężczyzna i łzy”.
W 1992 r. Gang Marcela wznowił swą działalność. Owocami tego powrotu zespołu są kolejne pozycje fonograficzne; najpierw nagrania retrospektywne dawnych przebojów „Gangu” pt. „The best of Gang Marcela” oraz zestaw kolęd i pastorałek pt. „Mamy święta”. Następnie ukazały się kolejne nowe płyty o tytułach: „Byle do przodu!” (piosenki autorskie „szefa Gangu” w stylizacji „country”), „Bieszczady, czyli country na swojską nutę” (zestaw piosenek ogólnie znanych, nagranych w konwencji biesiadnego country), drugi zestaw pastorałek i kolęd pt. „Nastrój świąt” oraz okolicznościowa pozycja – „Pytania o sens”, która jest zbiorem autorskim liderów grupy, zawierającym utwory o charakterze refleksyjno-religijnym. W 1993 r. w szeregi „Gangu” – w miejsce Jerzego Różyckiego – wstępuje znany już wówczas ze sceny muzyki country wokalista Mariusz Kalaga.
Połowa lat 90. to okres wzmożonej aktywności koncertowej Gangu Marcela zarówno w repertuarze własnym zespołu, jak i w koncertach wynikających ze współpracy ze Zbigniewem Górnym, z kręgu „Gali muzyki biesiadnej”, które do tej pory cieszą się ogromną popularnością.
W połowie 1996 r. następuje kolejne przeszeregowanie personalne w składzie. Trzon grupy stanowią: Barbara Trojan (śpiew, skrzypce), Jan „Johny” Maliński (śpiew, gitara, saksofon), Marcel Trojan (lider, śpiew, gitara).
W 1999 r. obchodzony jubileusz 20-lecia istnienia grupy był przyczyną wzmożonej aktywności „Gangu” w temacie jubileuszowych koncertów wzbogaconych o pełny zestaw muzyków towarzyszących. Uroczyste rozpoczęcie jubileuszu, transmitowane przez Program 2 TVP, miało miejsce w trakcie trwania „Pikniku Country ’99” w Mrągowie.
Na tej samej scenie w rok później zespół zademonstrował zupełnie nowe propozycje, opracowane w stylu country, składające się na płytę zatytułowaną „Nie tylko kasa”, nagraną m.in. z udziałem Tomka Ślotały (gitara), Andrzeja Walusa (keyboard) i Tomka Urbana (skrzypce).
Wszechstronność i bogaty repertuar zespołu powodują, że Gang Marcela, mając niezmiennie swoich wiernych fanów z dawnych lat, zdobywa także nowych zwolenników spośród następnego, młodszego pokolenia, dla których ta różnorodna w nastrojach i pełna pozytywnych treści muzyka Gangu Marcela wydaje się być także atrakcyjna i godna posłuchania.
Gang Marcela oferuje również ciepłe, radosne i nastrojowe koncerty religijne, świąteczne, noworoczne oraz karnawałowe.
zadzwoń: 604 349 905; 728 801 721 lub napisz: biuro@agencjaluxart.com