AD HOC to krakowska grupa improwizacyjna powstała w 2008 roku. Tworzy spektakle komediowe, a także prowadzi warsztaty oparte na technikach improwizacji. Najnowszą propozycją składu są bezpieczne występy online – bez fizycznego kontaktu z widownią, jednak z transmisją w czasie rzeczywistym! Grupa prezentuje zarówno krótkie, jaki długie formy impro (pełnowymiarowe spektakle) – wszystkie tworzone są na scenie na żywo, bez scenariusza, w oparciu o sugestie publiczności oraz nieograniczoną wyobraźnię artystów. Członkowie formacji swoją wiedzę i doświadczenie zdobywali na warsztatach z instruktorami m.in. z Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Austrii, Czech, Szwajcarii, Hiszpanii. AD HOC to kilkaset godzin występów, jak również przeprowadzonych w całej Polsce warsztatów improwizacji. Ekipa często gości na festiwalach teatralnych, kabaretowych czy improwizacyjnych. Doświadczenie telewizyjne członków poparte jest współpracą z TVP, Polsatem, Comedy Central.
Improwizacja to:
– niepowtarzalność – widz ma świadomość unikalności występu – nie jest możliwe powtórzenie show,
– energia – improwizacja jest żywą dziedziną sceniczną zarówno dla twórców, jak również widzów,
– interaktywność – widownia, podając sugestie, decyduje o temacie poszczególnych scen, o tym, kto ma w nich wystąpić, w jakim miejscu będzie się działa akcja etc.
W ofercie:
– „Wieczór Komedii Improwizowanej” – spektakl składający się z różnorodnych, improwizowanych form (gier oraz w pełni improwizowanych piosenek), w których bohaterowie, miejsca i czasy akcji zmieniają się jak w kalejdoskopie; wszystkim dowodzą nie tylko aktorzy, ale także publiczność biorąca aktywny udział w przedstawieniu, mająca pełne prawo do decydowania o tym, co wydarzy się na scenie; ze względu na improwizowany charakter show, bez problemu może on nawiązywać np. do branży lub charakteru firmy organizującej event,
– improwizowany spektakl wzbogacony obecnością wybranego gościa specjalnego (grupa AD HOC występowała do tej pory m.in. z Maciejem Stuhrem, Szymonem Majewskim, Arturem Andrusem, Abelardem Gizą, Mikołajem Cieślakiem oraz Joanną Kołaczkowską),
– występ z zespołem muzycznym, który może dodatkowo zapewnić oprawę wydarzenia,
– animacja eventu i etiudy aktorskie (odgrywanie krótkich scen, wcielanie się w wybrane postaci, gry miejskie),
– warsztaty integracyjne w języku polskim lub angielskim, oparte na technikach teatru improwizacji mające na celu integrację oraz dobrą zabawę – towarzyszy im dużo śmiechu i spontaniczności; na grupę od 6 do 16 osób powinien przypadać 1 trener (optymalnie 12 osób); w zajęciach można brać udział parami albo pojedynczo – wystarczy: komputer z dostępem do internetu, słuchawki z mikrofonem, komfortowe miejsce, gdzie uczestnik będzie mógł wstawać, poruszać się, czy swobodnie powiedzieć coś podniesionym głosem; wszystko odbywa się na internetowej platformie „ZOOM” – uczestnicy dostają link oraz hasło do rejestracji, a następnie, po krótkim przywitaniu i wprowadzeniu w temat spotkania, są dzieleni na mniejsze zespoły, w których pracują równolegle z trenerami; na zakończenie proponujemy pokaz wszystkich grup, by zaprezentować nabyte umiejętności.
Zobacz także: Kabaret PUK, Tomasz Biskup, Alan Pakosz.
zadzwoń: 604 349 905; 728 801 721 lub napisz: biuro@agencjaluxart.com