Jacek Łągwa – polski muzyk, kompozytor, aktor i wokalista muzyki pop. Jego rodzice (Andrzej Łągwa, Janina Borońska-Łągwa) są aktorami, zatem artysta wychował się praktycznie za kulisami teatru. Jako dziecko mnóstwo czasu spędzał w łódzkich studiach opracowań filmów, podkładając głos do wielu zagranicznych produkcji. Zagrał też w kilku filmach, m.in. drugą główną rolę dziecięcą w filmie pt. „Pogrzeb świerszcza” czy rolę Adasia Niezgódki w telewizyjnej wersji „Akademii Pana Kleksa”.
Ukończył Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia w Łodzi w klasie gitary i fortepianu oraz II stopnia w klasie fortepianu i wydz. wokalnego (z gitary zrezygnował na IV roku). Jako nastolatek zaczął pisać muzykę. Powstało wówczas mnóstwo różnych utworów, niektóre z nich znalazły się wiele lat później na płytach zespołu Ich Troje (np. „Razem, a jednak osobno” z płyty „AD 4” czy „Spadam” z „Intro”). W tym czasie zrealizował także pierwsze zamówienie: brzmienia do przedstawień dla dzieci.
W 1989 roku wspólnie z Markiem Sośnickim i Witoldem Karolakiem stworzyli zespół Tamerlane, z którym Jacek po raz pierwszy wystąpił na dużych scenach, a był to m.in. Festiwal Krajów Nadbałtyckich w Karlshamn, festiwal w Opolu oraz Sopocie, gdzie otrzymał Nagrodę Dziennikarzy. Po rozwiązaniu zespołu, wokalista pisał, jak również aranżował muzykę na zlecenie dla różnych wykonawców (m.in. B. Meca, Z. Górnego, K. Giżowskiej), do filmów, reklam, programów TV, teatru itp. Zdobył duże doświadczenie, posługując się różnymi stylami, a także technikami kompozytorskimi. Pracował jako realizator w kilku studiach nagraniowych. W tym czasie nawiązał współpracę z Varius Manx, początkowo jako artysta sesyjny przy pierwszych dwóch płytach, później (bardzo krótko) jako członek zespołu.
W 1994 roku poznał Michała Wiśniewskiego, z którym wspólnie uruchomili pierwszy klub karaoke w Polsce i założyli zespół Ich Troje, gdzie Jacek sprawował funkcję producenta, kompozytora, aranżera, udzielał się wokalnie. Po rozwiązaniu formacji w 2005 roku powrócił do prac zleconych (m.in. film „Lawstorant”, płyta solowa M. Wiśniewskiego), zajął się też swoim projektem solowym.
W czerwcu 2009 roku miała premierę jego pierwsza płyta pt. „Rozdział drugi”.
Proponowane opcje koncertów:
1. Wariant pełny obejmujący sześcioosobowy skład zespołu: wokal, instrumenty klawiszowe, gitara elektryczna/akustyczna, bas, bębny, saksofon/klarnet. Przeznaczony na średnie i duże imprezy plenerowe, duże sceny klubowe, spotkania integracyjne czy firmowe, sale widowiskowe, hale sportowe itp. Czas trwania koncertu do uzgodnienia, maksimum 1,5 godziny.
2. Wariant akustyczny „unplugged” – obejmujący czteroosobowy skład zespołu: wokal, fortepian, kontrabas, gitara akustyczna. Projekt zawiera utwory w specjalnych, akustycznych aranżacjach, przeznaczony jest na sceny klubowe, spotkania integracyjne czy firmowe, jak również małe lub średnie sale teatralne. Czas trwania koncertu do uzgodnienia, maksimum 1,5 godziny.
3. Wariant „minirecital” – sam wokalista z podkładem muzycznym (półplayback). Projekt przeznaczony dla imprez łączonych z udziałem wielu wykonawców albo mających charakter okolicznościowy (np. wybory miss, spotkania kabaretowe, wiece wyborcze itp.), nadaje się na małe sceny klubowe. Czas trwania koncertu do uzgodnienia, maksimum 45 minut. Możliwość podziału na dwie i trzy części.
Zobacz także: Ich Troje.
zadzwoń: 604 349 905; 728 801 721 lub napisz: biuro@agencjaluxart.com